Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Strażacy z Łęki mają nowy samochód pożarniczy

Strażacy z Łęki mają nowy samochód pożarniczy

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęce wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowoczesny, bogato wyposażony Ford Transit został zakupiony przy wsparciu finansowym Gminy Puławy (62 tys. zł), Zarządu Głównego ZOSP RP (50 tys. zł) oraz WFOŚiGW (30 tys. zł). PZU S.A. udzieliło dodatkowego wsparcia w kwocie 4 tys. zł na zakup i montaż podestu na samochodzie. Część środków (7 tys. zł) strażacy z Łęki zgromadzili sami oraz pozyskali od sponsorów – Mostostalu Puławy S.A. i Nadleśnictwa Puławy a także od ofiarnych mieszkańców gminy – Państwa Moniki i Wojciecha Dorosz i Państwa Barbary i Józefa Rubinkiewicz z Łęki.

Uroczysty odbiór wraz z poświęceniem samochodu odbył się w sobotę 30 listopada br. przy udziale władz samorządowych gminy i mieszkańców miejscowości. W uroczystości wziął udział również Komendant Powiatowy PSP w Puławach - bryg. mgr inż. Grzegorz Podhajny oraz Proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej ks. Marek Kucharski, który dokonał poświęcenia pojazdu.

Ratowniczo-gaśniczy Ford Transit posiada silnik 2,2 TDCi o mocy 100 KM i momencie obrotowym 310 Nm, 6-cio biegową skrzynię manualną, napęd na tylną oś oraz m.in. elektrycznie regulowane szyby, centralny zamek, poduszkę powietrzną kierowcy, ABS, ESP oraz komputer pokładowy. Specjalistyczne wyposażenie pojazdu obejmuje m.in. agregat wysokociśnieniowy, maszt oświetleniowy i orurowanie zewnętrzne z wyciągarką.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy pojazd ratowniczo-gaśniczy, który w ostatnich latach zasilił szeregi gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych. W ubiegłym roku, dzięki staraniom władz gminy, druhowie OSP w Gołębiu otrzymali nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault. Dla jednostki straży w Niebrzegowie pozyskano pojazd STAR 244, który wcześniej służył w Zakładowej Straży Pożarnej Zakładów Azotowych w Puławach.

Czytany 8834 razy

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start