Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

W świecie z kartonu... - fotorelacja z VIII Konkursu-Wystawy Modeli Kartonowych w Gołębiu

fot. Kamil Lewandowski
fot. Kamil Lewandowski

Komunikat

VIII Konkursu Modeli Kartonowych

o GRAND PRIX Dyrektora GOK w Gołębiu

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu

Termin i miejsce: 07-08 grudnia 2013 r. GOK w Gołębiu

Sędziowie:

sędzia główny:       Maciej Lewan

sędzia sekretarz:    Edward Capała

sędziowie oceny:   Włodzimierz Filipowski

                               Janusz Kondek

                               Sławomir Czerski

 

            W konkursie wzięło udział 54 zawodników zgłaszając do oceny 111 modeli.

Konkurs rozegrano w jedenastu klasach i w trzech grupach wiekowych. Sędziowie oceniali modele wg zasady „podoba się – nie podoba się” uwzględniając trudność modelu i staranność wykonania.
W każdej klasie i grupie przyznano medale wraz z dyplomami za pierwsze trzy miejsca.

 

 

Wyniki:

 

Budowle – junior i młodzik

1

Joanna Nużka

Latarnia Morska Darłowo

2

Filip Chyła

Studnia w Kazimierzu Dolnym

3

Hanna Nużka

Kikuł

Budowle - senior

1

Jakub Liszcz

II LO w Rzeszowie

2

Mariusz Borek

Kościół w Karpaczu

3

Rafał Tomecki

Ratusz wrocławski

Figurki - młodzik

1

Wojciech Nużka

Krzyżak

2

Ela Bochniak

Zebra

3

Wojciech Delekta

Józef Piłsudski

Figurki – senior

1

Jakub Liszcz

Asterix

2

Stanisław Śliwiński

Żuk Bogdan

3

Magdalena Bochniak

Goliat Beetle

Okręty - senior

1

Grzegorz Dec

Wariag

2

Mirosław Stawiak

SMS Seydlitz

3

Andrzej Galiński

HMS Rodney

Pojazdy gąsiennicowe-  młodzik

1

Filip Chyła

Pantera

2

Stanisław Nużka

Tygrys

3

Michał Witczak

Tiger

Pojazdy gąsiennicowe - senior

1

Jan Musiał

Karl Gerat + platformy

2

Michał Struniewicz

SU-101

3

Paweł Rodzoch

Type 2 Ka-Mi

Pojazdy kołowe - młodzik

1

Wojciech Delekta

Kubuś

2

Marceli Geizler

Tarpan 237S

3

Adam Ludjan

Mercedes A6

Pojazdy kołowe -  senior

1

Jan Musiał

Katiusza

2

Paweł Rodzoch

Pkw. K1 Kubelwagen 82

3

Piotr Zakrzewski

Chevrolet C15A

1

Michał Struniewicz

Prom Tydirium

2

Jakub Liszcz

Columbia

3

Marek Miłkowski

Milenium

Samoloty tłokowe – młodzik i junior

1

Hubert Rozwód

C202 Folgore

2

Jakub Stefanek

Lublin R-VIII bis

3

Wojciech Delekta

Hanriot HD-2

Samoloty tłokowe – senior

1

Krzysztof Zarębski

Ju-87 Stuka

2

Henryk Bińczyk

Breguet XIV B2

3

Bogusław Pawłowski

Junkers Ju88B1

Samoloty odrzutowe – senior

1

Mariusz Borek

MiG-29A

2

Zenon Król

Gloster Pionier

3

Krzysztof Zarębski

A6 Intruder

Samoloty w skali 1/48, 1/50 i mniejsze - senior

1

Mariusz Grzywacz

Hawker Hurricane

2

Edward Capała

PZL P-7a

3

Paweł Rodzoch

F-16C

           

           

Wyróżnienia:

-         Joanna Nużka za model „Dalmatyńczyk”

-         Eryka Czerska za model „Parowóz”

-         Hubert Rozwód za model „Sea Harrier”

-         Jakub Pastuszka za model „Myśliwiec odrzutowy”

-         Ernest Czerski za model „Statek piracki”

-         Aleksandry Wetoszka za model „Coala”

-         Tomasza Stolarza za model „SU-27B”

 

Organizatorzy ufundowali wyróżnienie specjalne za inwencję i wkład pracy w budowę modeli dla Szkoły Podstawowej w Opatkowicach oraz Szkoły Podstawowej w Bronowicach.

 

Nagrodę Komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie
w klasie „Samoloty tłokowe” otrzymuje:

  • Bogusław Pawłowski za model Junkers Ju 88b1

 

Nagrodę Dowódcy 41.Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie:

w klasie „Samoloty w skali 1/48, 1/50 i mniejsze” otrzymuje:

  • Paweł Rodzoch za model F-16C

 

Nagrodę Wójta Gminy Puławy

w klasie „Okręty, okręty podwodne i statki” otrzymuje:

  • Tomasz Guz za model IJN Nisshin

 

Nagrodę Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Gołębiu

w klasie budowle otrzymuje:

  • Jakub Liszcz za model Kościół Mariacki w Krakowie

 

Nagrodę Biura Turystyki Szkolnej w Dęblinie:

w klasie „Pojazdy kołowe” otrzymuje:

  • Jakub Liszcz za model Raumer - S

 

Nagrodę firmy Figaro Group

w klasie  „Pojazdy gąsiennicowe” otrzymuje:

  • Jan Musiał za model „Karl Gerat + platformy”

 

Nagrodę Hurtowni Sportowej ,,Domi-Sport'' w Puławach

w kategorii „Pojazdy szynowe” otrzymuje:

  • Eryka Czerska za model „Porowóz”

 

Nagrodę specjalną firmy REMAL w Skokach

w klasie „Figurki” otrzymuje:

  • Hanna Nużka za model „Tygrysa”

 

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika otrzymuje

  • Bartosz Łuczyński

 

Nagrodę specjalną Wydawnictwa WAK za najlepszy model wydawnictwa otrzymuje:

  • Henryk Bińczyk za model „Breguet XIV B2”

Grand Prix Wydawnictwa AJ MODEL otrzymuje:

  • Paweł RODZOCH za model Fokker E. V

 

Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiuotrzymuje:

  • Bogusław Pawłowski za model Halifax

 

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji konkursu:

-      Wójtowi Gminy Puławy – Krzysztofowi Brzezińskiemu

-      Proboszczowi Parafii Rzymskokatolickiej w Gołębiu – Ks. kanonikowi Waldemarowi Stawinodze

-      Hurtowni sportowej „Domi-Sport” w Puławach – Anna i Piotr Guzek

-      Wydawnictwu WAK z Wrocławia – p. Przemysławowi Boguszowi

-      Wydawnictwu AJ Model ze Świdnika - p. Andrzejowi Misiurskiemu

-      Wydawnictwu Szkutnik z Olsztyna - p Krzysztofowi Podgórniakowi

-      Komendantowi – Rektorowi Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie -
gen. bryg. pil. dr. Janowi Rajchelowi

-      Dowódcy 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie – płk pil. dr. Waldemarowi Gołębiowskiemu

-      Dyrektorowi Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie – Panu gen. bryg. rez. pil. inż. Ryszardowi Haciowi

-      Kierownikowi Biura Turystyki Szkolnej w Dęblinie – Panu Mariuszowi Łuczyńskiemu

-      Prezesowi Zarządu Figaro Group w Rykach – Panu Pawłowi Jaguś

-      Firmie usługowo-remontowej REMAL ze Skoków – p. Markowi Teper

-      Pracownikom GOK

-      Komisji sędziowskiej

 

Czytany 9003 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start