Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

"Drogowe" problemy miast i gmin w Pałacu Prezydenckim

"Drogowe" problemy miast i gmin w Pałacu Prezydenckim

We wtorek 4 lutego br. kilkunastoosobowa delegacja wójtów i burmistrzów z całego kraju wizytowała w Pałacu Prezydenckim, by wspólnie przedstawić globalny problem przejmowania przez gminy odcinków dróg krajowych zastępowanych przez drogi ekspresowe oraz finansowana oświetlenia drogowego zlokalizowanego na węzłach oraz MOP-ach.

Podczas spotkania z Olgierdem Dziekońskim – Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, samorządowcy przedstawili swoje postulaty dotyczące nowelizacji ustawy o drogach publicznych oraz ustawy Prawo Energetyczne, które w obecnym stanie prawnym nakładają na gminy ciężar utrzymywania odcinków dróg krajowych zastąpionych przez nowo wybudowane drogi ekspresowe oraz finansowania kosztów oświetlenia węzłów i tzw. MOP-ów.

Województwo lubelskie na spotkaniu reprezentowali Sławomir Cieszko – Wójt Gminy Firlej oraz Krzysztof Brzeziński – Wójt Gminy Puławy, który przedstawił odrębną informację, dotyczącą unikalnego w skali kraju problemu „starego mostu” na Wiśle. Treść wystąpienia dostępna jest do pobrania poniżej.

Czytany 6138 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start