"Drogowe" problemy miast i gmin w Pałacu Prezydenckim

We wtorek 4 lutego br. kilkunastoosobowa delegacja wójtów i burmistrzów z całego kraju wizytowała w Pałacu Prezydenckim, by wspólnie przedstawić globalny problem przejmowania przez gminy odcinków dróg krajowych zastępowanych przez drogi ekspresowe oraz finansowana oświetlenia drogowego zlokalizowanego na węzłach oraz MOP-ach.

Podczas spotkania z Olgierdem Dziekońskim – Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, samorządowcy przedstawili swoje postulaty dotyczące nowelizacji ustawy o drogach publicznych oraz ustawy Prawo Energetyczne, które w obecnym stanie prawnym nakładają na gminy ciężar utrzymywania odcinków dróg krajowych zastąpionych przez nowo wybudowane drogi ekspresowe oraz finansowania kosztów oświetlenia węzłów i tzw. MOP-ów.

Województwo lubelskie na spotkaniu reprezentowali Sławomir Cieszko – Wójt Gminy Firlej oraz Krzysztof Brzeziński – Wójt Gminy Puławy, który przedstawił odrębną informację, dotyczącą unikalnego w skali kraju problemu „starego mostu” na Wiśle. Treść wystąpienia dostępna jest do pobrania poniżej.