Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Wycinka drzew

Wójt Gminy Puławy informuje, że zgodnie z art. 83 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. (Dz. U. z 2004 r. Nr 92, poz. 880 ze zm.) usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości następuje po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez Wójta Gminy na wniosek właściciela.

Zezwolenia zgodnie z art. 83 ust. 6 nie wydaje się między innymi dla: - drzew owocowych, z wyłączeniem rosnących na terenie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków oraz w granicach parku narodowego lub rezerwatu przyrody – na obszarach nieobjętych ochroną krajobrazową, oraz dla drzew, których wiek nie przekracza 10 lat. Dla drzew zagrażających bezpieczeństwu osób i mienia, np. rosnących pod linią energetyczną, lub zagrażających budynkom mieszkalnym bądź gospodarczym, na usunięcie niezbędne jest zezwolenie Wójta. Zezwolenie na usunięcie drzewa lub krzewy, również dotyczy wiatrołomów i wiatrowałów. By usunąć  z posesji drzewa powalone przez wichurę, również należy złożyć wniosek.

Wniosek na zezwolenie można pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy bądź z pok. Nr 212.

Za wydanie decyzji na usunięcie takiego drzewa zgodnie z art. 86 ww. ustawy, nie jest pobierana opłata.

Wójt Gminy przypomina, że zgodnie z art. 88 ww. ustawy za nielegalne usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości, zobowiązany jest do nakładania kar, które są bardzo wysokie, sięgające niekiedy kilkunastu tysięcy złotych co bardzo często przekracza budżet rodzinny.

Czytany 9368 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start