Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce "Sławni Polacy"

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce "Sławni Polacy"

Krzysztof Brzeziński - Wójt Gminy Puławy objął honorowym patronatem II edycję Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Polsce pod hasłem "Sławni Polacy", organizowanego przez Szkołę Podstawową w Leokadiowie.

Konkurs przybliża postaci wybitnych Polaków, ich dokonań na przestrzeni wieków i jest przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej. Inicjatywa ma na celu kształtowanie postaw szacunku i miłości do Ojczyzny oraz pogłębianie wiedzy o historii, tradycji i kulturze naszego Narodu. 

Ideą konkursu “Sławni Polacy” jest propagowanie ludzi z pasją, Polaków, z których możemy być dumni. Tych, których nazwiska i osiągnięcia znane są nie tylko lokalnie lecz na całym świecie. Takich ludzi jest bardzo dużo. Postaci wybrane do konkursu są przedstawicielami najróżniejszych dziedzin – są to zarówno podróżnicy, odkrywcy, pisarze, malarze, muzycy jak i naukowcy, sportowcy oraz duchowni.  

Ważne jest również by pokazać ludzi z pasją i udowodnić uczniom, że mając pasję można w życiu realizować wszystkie swoje cele i jednocześnie zapisać swoje nazwisko na kartach historii. Zademonstrowanie uczniom, że nasza Ojczyzna dała światu dziesiątki, jeśli nie setki, wybitnych ludzi. Jest to fakt, który może napawać nas dumą z Polski oraz ich wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków. Dla przykładu można wymienić Antoniego Patka, producenta najdroższych zegarków na świecie, konstruktora helikoptera Franka Piaseckiego, słynnego podróżnika Sir Pawła Edmunda Strzeleckiego, czy jednego z najlepszych angielskich pisarzy Josepha Conrada. Jego oficjalne nazwisko to Józef Korzeniowski. Postaci Marii Skłodowskiej-Curie, Mikołaja Kopernika, czy Jana Pawła II chyba nie trzeba przedstawiać. To tylko kilka przykładów.

Konkurs odbędzie się w dniach 23 i 24 kwietnia 2013 r. Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz materiały i pytania przygotowujące do konkrusu dostępnę są tutaj.

Czytany 11867 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start