GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE 2014 R.

fotografie: Jan i Maciej Majcher z Opatkowic

13 lipca 2014 roku odbyły się w Opatkowicach Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Puławy. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z „Regulaminem zawodów sportowo – pożarniczych ochotniczych straży pożarnych” z dnia 10 lutego 2011 roku w 2 konkurencjach, a mianowicie sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Nowym elementem zawodów była konkurencja musztry. Komisję sędziowską tworzyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. W zawodach wzięło udział 8 męskich drużyn pożarniczych oraz 6 młodzieżowych drużyn pożarniczych w tym 1 drużyna dziewczęca.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawiała się następująco:

1 miejsce OSP Leokadiów

2 miejsce OSP Łęka

3 miejsce OSP Opatkowice

4 miejsce OSP Góra Puławska

5 miejsce OSP Dobrosławów

6 miejsce OSP Niebrzegów

7 miejsce OSP Gołąb

8 miejsce OSP Bronowice

Klasyfikacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przedstawiała się następująco:

1 miejsce – MDP Opatkowice

2 miejsce – MDP Leokadiów

3 miejsce  - MDP Łęka

4 miejsce – MDP Skoki-Borowa

5 miejsce - MDP Gołąb

Klasyfikacja Młodzieżowych Dziewczęcych Drużyn Pożarniczych przedstawiała się następująco:

1 miejsce - MDP Gołąb

W bieżącym roku udziału w zawodach nie brała OSP Kowala i OSP  Skoki-Borowa

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i upominki rzeczowe.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania organizatorom - OSP Opatkowice, a także wszystkim drużynom biorącym udział w zawodach oraz zgromadzonej publiczności, która wspaniałym dopingiem zagrzewała druhów do rywalizacji.