70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Pamiętaliśmy!

Dziś idę walczyć - Mamo!
Może nie wrócę więcej,
Może mi przyjdzie polec tak samo
Jak, tyle, tyle tysięcy

Poległo polskich żołnierzy
Za Wolność naszą i sprawę,
Ja w Polskę, Mamo, tak strasznie wierzę
I w świętość naszej sprawy...

Józef Andrzej Szepański ps. "Ziutek" - Dziś idę walczyć - Mamo! (frag.)

Rok 2014 obfituje w rocznice wielu ważnych wydarzeń historycznych, które zapisały się na kartach historii naszego kraju. Jedną z nich była 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, którą obchodziliśmy 1 sierpnia.

Pracownicy Urzędu Gminy Puławy, GOPS oraz SAPO podczas wspólnego spotkania uczcili pamięć bohaterów tamtych dni. Głosem syren, który rozbrzmiał o godzinie "W" ze strażnic gminnych OSP, oddano hołd powstańcom warszawskim, którzy dla wielu pokoleń stali się wzorem patriotyzmu oraz umiłowania wolności i Ojczyzny.