Oświadczenie Wójta Gminy Puławy

Puławy, 20 października 2014 r.

OŚWIADCZENIE

W związku z przedstawieniem mi zarzutu i przesłuchaniem mnie w charakterze podejrzanego na podstawie artykułu 13 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 roku Prawo prasowe oświadczam, iż wyrażam zgodę na publikację mojego wizerunku bez ograniczeń uzasadnionych względami anonimizacji podejrzanego oraz wnoszę o posługiwanie się w kontaktach z mediami i innymi zainteresowanymi podmiotami moimi pełnymi danymi osobowymi.

Uprzejmie proszę o uszanowanie mojej prośby zważywszy, iż zanonimowany sposób prezentacji mojej osoby sprzyja naruszeniom moich dóbr osobistych oraz może potencjalnie prowadzić do utraty zaufania do mnie jako osoby pełniącej funkcję publiczną oraz stanowić instrument brudnej kampanii wyborczej.

Niezależnie od oceny materiału dowodowego, jaką ostatecznie wyrazi Prokurator, czuję się niewinny i chcę mieć możliwość występowania pod własnym nazwiskiem bez elementów, które w moim przypadku nie służą anonimizacji, a przyczyniają się jedynie do stygmatyzacji w oczach opinii publicznej.

Jednocześnie oświadczam, iż w całej swojej działalności publicznej kierowałem się i kieruję nadal jedynie dobrem Gminy Puławy i jej Mieszkańców starając się budować ich zaufanie i szacunek.

podpis

Wójt Gminy Puławy