Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Kultura naszą mocną stroną...

Kultura naszą mocną stroną...
fot. Kamil Lewandowski

W czwartek, 23 października br. w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbył się XIV Powiatowy Dzień Kultury. Spotkanie było okazją do uhonorowania osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla rozwoju i promocji kultury Ziemi Puławskiej, a także wręczenia nagród laureatom konkursów towarzyszących PDK.

Z satysfakcją informujemy, że wśród wyróżnionych doroczną nagrodą Starosty Puławskiego w dziedzinie kultury znalazło się dwoje mieszkańców naszej gminy - Pani Dorota Jabłońska i Pan Tadeusz Dymkowski.

Nie obyło się bez nagród także w konkursach, zorganizowanych w ramach tegorocznego Powiatowego Dnia Kultury. W konkursie twórczości artystycznej, w kategorii rzeźbiarstwo I miejsce zdobył Pan Tadeusz Dymkowski, który swoją pracę - płaskorzeźbę herbu Powiatu Puławskiego, wspólnie z Wójtem Gminy Puławy uroczyście przekazał na ręce Starosty Puławskiego. W kategorii plastyka obrzędowa, zdobnictwo wnętrz i garncarstwo wyróżnienie zdobyła Pani Dorota Jabłońska, zaś w kategorii malarstwo I miejsce zajęła Pani Dorota Opolska-Maksym.

W konkursie wydawnictw regionalnych w kategorii wydawnictwo historyczne II miejsce zajęła publikacja autorstwa Pani Agnieszki Maj pt. "O weselu, które nie zejdzie ze sceny", wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Gołębia. W kategorii wydawnictwa pozostałe I miejsce zdobyła książka pt. "Gmina Puławy - Owocnie nad Wisłą" pod redakcją Pani Grażyny Hołubowicz-Klizy, wydana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Górze Puławskiej. W kategorii foldery turystyczne III miejsce zajął folder promocyjny "Truskawkowy Raj w Gminie Puławy" pod redakcją Pana Kamila Lewandowskiego, wydany przez Urząd Gminy Puławy.

Pragniemy pogratulować wszystkim laureatom i podziękować za Waszą pracę i zaangażowanie, które stanowią istotny wkład w rozwój kultury Gminy Puławy i całego powiatu.

Czytany 3512 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start