Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Pierwsza sesja Rady Gminy Puławy VII kadencji już za nami

Pierwsza sesja Rady Gminy Puławy VII kadencji już za nami
fot. Grzegorz Kamela

W poniedziałek, 1 grudnia 2014 r. w świetlicy wiejskiej OSP w Gołębiu odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy Puławy VII kadencji, podczas której Radni oraz Wójt Gminy Puławy złożyli uroczyste ślubowanie, przyjmując tym samym prawa i obowiązki wynikające z objęcia mandatów. Obradom przewodniczył najstarszy spośród radnych - Pan Czesław Luzar, a następnie nowowybrana Przewodnicząca Rady Gminy Pani Renata Aldona Molenda. Na zakończenie Wójt Gminy Puławy wygłosił przemówienie, będące przesłaniem na rozpoczętą kadencję samorządową.

Rada Gminy Puławy VII kadencji:

Renata Aldona Molenda - Przewodnicząca Rady Gminy
Dorota Osiak - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Tomasz Mizak - Wiceprzewodniczący Rady Gminy

Mariola Antoniak
Władysław Bąkała
Beata Bochra
Natalia Cieloch
Marian Dębski
Monika Głowacka
Wojciech Jabłoński
Paweł Lisowski
Czesław Luzar
Ryszard Piaseczny
Janina Skwarek
Marek Woszczyk


WYSTĄPIENIE INAUGURACYJNE WÓJTA GMINY PUŁAWY

WYSOKA RADO, DRODZY MIESZKAŃCY GOŁĘBIA I GMINY PUŁAWY, CZCIGODNI KSIĘŻA, PANIE SOŁTYSKI I PANOWIE SOŁTYSI, DYREKTORZY SZKÓŁ I KIEROWNICY JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH, PRACOWNICY URZĘDU GMINY PUŁAWY, SZANOWNI GOŚCIE, DRODZY PRZYJACIELE, SZANOWNI PAŃSTWO!
Witam Państwa tutaj w Gołębiu, w Gminie Puławy – miejscu historycznym i szczególnym, słynącym z pracowitości oraz gościnności Mieszkańców! Na początku pragnę Państwu podziękować za moralne i duchowe wsparcie w Wyborach Samorządowych 2014 roku, gdyż tutaj w Gołębiu miałem najlepszy, wprost rewelacyjny wynik wyborczy! Wielkie dzięki!

Drodzy Państwo!

Dzisiaj jestem szczęśliwy i wdzięczny wszystkim Państwu za przybycie na nasze Ślubowanie. Wdzięczny jestem za poparcie mojej kandydatury na zaszczytne i jakże odpowiedzialne stanowisko Wójta Gminy Puławy. Trudno mi w słowach wyrazić moją ogromną wdzięczność za obdarzenie mnie tak ogromnym szacunkiem i zaufaniem! Niestety w tegorocznych wyborach nie oszczędzano nas tzn. mnie, mojej ukochanej Rodziny, Kandydatów na Radnych z Komitetu „Dwa Brzegi", Pani Pełnomocnik dr Kazimiery Skrzyniarz-Zborowskiej, naszych Sympatyków, wielu Wyborców i Przyjaciół! Pojawił się bowiem już od kilkunastu miesięcy w naszej gminie język nienawiści, pogardy i agresji. W tym radosnym dniu nie chciałem o tym mówić, ale te wybory tak podzieliły naszych Mieszkańców, iż z troski o naszą wspólną przyszłość wybaczcie Państwo, że moje sumienie nie pozwala mi milczeć w kwestiach tak trudnych... Wkrótce opiszę moje niepokoje w specjalnym Liście do wszystkich Mieszkańców Gminy Puławy, lecz dzisiaj muszę głośno zaprotestować przeciwko oszczerstwom i szerzonej nieprawdzie na spotkaniach z mieszkańcami, w ich prywatnych domach, w Internecie, kolportowanych materiałach „paszkwilach" oraz mediach. W tej kampanii wyborczej, często pod przykrywką anonimowości doszło do brutalnych, bezpardonowych ataków, w tym o charakterze osobistym, o charakterze godzącym w dobra osobiste moje, jako wójta, ale co najgorsze w dobra osobiste moich najbliższych. Media i Internet - źródła dostępu do wiedzy, dające nieograniczone możliwości komunikowania się i docierania z informacją i przekazem stają się miejscem, gdzie bezkarnie można obrazić, pomówić, oskarżyć, opluć a nawet wyśmiać!!!
Dlatego z całego serca proszę o zaprzestanie takich praktyk, proszę o powrót do dyskusji merytorycznej, jeżeli do działań krytycznych, to wyłącznie merytorycznie i w sposób otwarty, z użyciem prawdziwych, a nie populistycznych argumentów!!!
W tym miejscu należy jeszcze wskazać, nie odbierając mieszkańcom prawa do krytyki działań wójta i gminy, jak wiele w okresie ostatnich czterech lat zrobiono!!!

Drodzy Przyjaciele! Szanowni Państwo!

Pomimo tych smutnych refleksji niezależnych ode mnie, dzisiaj mamy radosny dzień! Dzień, w którym pragnę podziękować z całego serca Wszystkim Państwu za wspaniałe wsparcie!
Nie sposób tutaj wszystkich wymienić - kandydatów na Radnych, siedmiu wybranych Radnych z naszej LISTY, Mężów Zaufania, Osób z Komitetu Wyborczego „Dwa Brzegi"..., ludzi, którzy mi bezgranicznie zaufali! Wszystkim z całego serca dziękuję...
Szczególne wyrazy wdzięczności i uznania kieruję na ręce Pani Doktor Kazimiery Skrzyniarz-Zborowskiej wraz z Mężem...
Dziękuję mojej ukochanej Żonie Marcie i moim wspaniałym Dzieciom Barbarze i Michałowi, którzy byli mi bardzo pomocni, zwłaszcza w trudnych dla mnie chwilach pomówień i ataków.
Dzisiaj nie kryję radości mówiąc, że całe moje dotychczasowe życie opiera się na służeniu bliźniemu, wspieraniu min. osób potrzebujących pomocy, na sprawnym organizowaniu naszej wspólnej codzienności oraz dążeniu do owocnego rozwoju naszej nadwiślańskiej GMINY PUŁAWY!
Słowa dzisiejszego Ślubowania stanowią potwierdzenie moich ideałów i ponowne przypomnienie od zawsze stosowanych przeze mnie zasad moralnych!
Dzisiaj chcę Państwu powiedzieć, iż bardzo pragnę szerokiej współpracy ze wszystkimi. Jestem, byłem i zawsze będę otwarty na Państwa propozycje i pomysły!
Stojąc dzisiaj przed Państwem, apeluję do wszystkich serc i sumień: pracujmy dla dobra naszego środowiska i na rzecz naszych Mieszkańców w imię naszych chrześcijańskich tradycji ponad partyjnymi i religijnymi podziałami!!!. Nie kierujmy naszego gniewu, nienawiści i niezadowolenia na innych, nie bądźmy egoistami i zadbajmy o dobro naszych Mieszkańców Gminy Puławy, rezygnując z ambitnych, prywatnych zapędów!!!
To my, wszyscy razem, odpowiadamy za przyszłość naszego pięknego Nadwiślańskiego Regionu – Gminy Puławy, życząc Jej owocnego rozwoju!
Państwa wsparcie, pomysły, propozycje i konkretna praca na rzecz Gminy Puławy są gwarancją naszego wspólnego sukcesu. Bardzo liczę na Państwa pomoc!
Kończąc moje wystąpienie inauguracyjne Samorządowej Kadencji 2014 – 2018 pragnę wszystkich Państwa prosić: Nie niszczmy wspólnego dorobku, działajmy wspólnie, nie realizujmy partykularnych interesów pojedynczych osób! Gmina Puławy to nasze wspólne dobro! GMINA PUŁAWY to nasza wspólna odpowiedzialność za jej los i owocny rozwój Dzieci, Młodzieży i jej Mieszkańców!!!
Dzisiaj w tym historycznym, radosnym i uroczystym dniu ponownie powtórzę za Cyprianem Kamilem Norwidem słowa sprzed czterech lat:

"A czy wiecie, gdzie byłem,
Gdzie się tego uczyłem? /.../
Częstochowskie ja dziecię,
Stamtąd idę piechotą.
Choć daleko, z ochotą!"

Krzysztof Brzeziński
Wójt Gminy Puławy

Czytany 3412 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start