Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Wernisaż Beaty Wojdat już w najbliższą sobotę w Gołębiu

Wernisaż Beaty Wojdat już w najbliższą sobotę w Gołębiu

Beata Wojdat to wschodząca artystka młodego pokolenia. Jest absolwentką Państwowego Liceum Plastycznego w Nałęczowie. Ukończyła również studia artystyczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie , gdzie w Instytucie Sztuk Pięknych zdobyła tytuł magistra sztuki broniąc dyplomu z malarstwa. Obecnie związana jest ze Stężycą, gdzie mieszka i tworzy.

Prace artystki odznaczają się swobodnymi kompozycjami, wirtuozyjnymi liniami oraz bogatą ornamentyką. Obrazy są bardzo oryginalne, obfitują w barwy zimne, błękity paryskie, ultramarynę, fiolety, nieco ocieplone wstawkami złota oraz delikatnymi błyskami cekinów. Na swojej wystawie autorka prezentuje kilka cykli- jednym z najbardziej widocznych są przedstawienia kobiet. Jednak nie są to zwykłe portrety, jest w nich coś spoza świadomości, są to jakby urywki ze snów bądź obrazy z głębin morskich. Artystka przedstawia świat tajemniczy ale nie mroczny. Wizerunki kobiet są waleczne, pewne siebie, ich twarze pokazują powagę, upór. Przy tym wszystkim są zmysłowe i kobiece. W zbiorach pani Beaty znajdują się również pejzaże, przedstawienia zwierząt czy kwiatów tworzone akrylami, olejami oraz przy pomocy suchych pasteli. W szczególności upodobała sobie technikę kolażu.

Artystka brała udział w wystawach regionalnych m.in. w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Rykach, w Stężycy, w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie oraz wystawach zbiorowych.

Z pewnością warto zapoznać się z twórczością Pani Beaty Wojdat i śledzić jej dalszą artystyczną drogę.

Czytany 1897 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start