Świąteczne wydanie "Kuriera Gminy Puławy"

Zapraszamy do zapoznania się z wydaniem elektronicznym nowego, 39. numeru "Kuriera Gminy Puławy", które można pobrać poniżej.

W naszym czasopiśmie znajdą Państwo jak zwykle bieżące informacje o działalności samorządu gminnego, oraz relacje z najważniejszych wydarzeń minionych miesięcy.

Życzymy miłej lektury!

Zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świąt Wielkanocnych

Miejski Zakład Komunikacji - Puławy Sp. z o.o. w Puławach informuje, że w okresie Świąt Wielkanocnych wprowadza się zmiany i ograniczenia w kursowaniu autobusów MZK na niżej wymienionych liniach:

20 kwietnia 2019 r. (sobota):

1. Skraca się czas kursowania linii:

• Linia nr 8 kursuje do godz. 1235

21 kwietnia 2019 r. (niedziela) i 22 kwietnia 2019 r. (poniedziałek):

1. Zawiesza się kursy następujących linii:

• Linia nr 1
- Włostowice-Pętla z godz. 1922
- ZA Dyrekcja z godz. 1952
- kurs z godz. 2051 na odcinku z Kazimierza Dln. do Włostowice - Pętla

• Linia nr 5
- ul. Piłsudskiego z godz. 646 i Opatkowice z godz. 721

• Linia nr 6
- Zagrody z godz. 450, Młynki z godz. 2245
- Kursy z godz. 602 i 645 na odcinku Końskowola – Młynki - Końskowola
- Dęblińska MZK do Skowieszyn-Pętla z godz. 832 i Skowieszyn-Pętla z godz. 857

• Linia nr 12
- Żyrzyńska Nadleśnictwo z godz. 1918, 2052
- Kazimierz Dln. z 2011
- kurs z Żyrzyńska Nadleśnictwo z godz. 2003 skraca się do Włostowice - Pętla

2. Skraca się czas kursowania następujących linii:

• Linia nr 2 kursuje do godz. 1817
• Linia nr 3 kursuje od godz. 828 do godz. 1630
• Linia nr 6 kursuje od godz. 520 z Końskowola – Lubelska do godziny 2234 Końskowola - Lubelska
• Linia nr 11 kursuje od godz. 734 do godz. 1950
• Linia nr 16 kursuje od godz. 940 do godz. 1801
• Linia nr 17 kursuje od godz. 849 do godz. 1745

Rozkłady jazdy linii 4, 14, 19, 22, nie ulegają zmianie.

W dniach 18, 19, 23 kwietnia 2019 r. autobusy kursują wg rozkładu jazdy dla ferii i wakacji.

Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod nr telefonu 81 886-87-53 przez całą dobę.

Ostrzeżenie meteorologiczne: przymrozki!

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie ostrzega o możliwości wystąpienia przymrozków na obszarze powiatu puławskiego w nocy z 15 na 16 kwietnia 2019 r.

Prognozuje się spadek temperatury lokalnie do -2°C, a przy gruncie do -4°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 80%.

Pełną treść komunikatu pogodowego można pobrać poniżej.

#SegregujeMy - Ogólnopolska Proekologiczna Akcja Edukacyjna

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy".

Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych.  Akcja adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. Celem inicjatywy jest popularyzacja poprawnego segregowania odpadów i promowanie postaw proekologicznych. Zadaniem, które czeka na dzieci jest poprawne pokolorowanie pojemników na śmieci, a następnie dopasowanie przedmiotów do odpowiednich koszy. Po wykonaniu zadania zachęca się by dzieci zabrały obrazek do domu i umieściły go w widocznym miejscu. Dzięki temu wszyscy domownicy będą wiedzieć, jak poprawnie segregować odpady.

Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie eco.crl.org.pl

Mieszkańcy rozmawiali z policją o bezpieczeństwie

Jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”? Jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? Jak, dzięki prostej aplikacji, szybko i łatwo skontaktować się z dzielnicowym? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było znaleźć podczas debaty społecznej z Policją, która odbyła się 28 marca br. w Górze Puławskiej.

Debatę otworzył Pan nadkom. Rafał Skoczylas – Komendant Powiatowy Policji w Puławach. Podczas spotkania poruszano kwestie związane z bezpieczeństwem seniorów, oraz omawiano nowe narzędzia kontaktu z mieszkańcami, wykorzystywane przez Policję – aplikację „Moja Komenda” i Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie zadawali policjantom pytania i wymieniali spostrzeżenia dotyczące poprawy bezpieczeństwa na terenie Gminy Puławy.

Przerwa w dostawie wody - Kol. Góra Puławska i Sadłowice

Grupa Utrzymania i Eksploatacji Wodociągów i Kanalizacji informuje, iż w związku z awarią na sieci wodociągowej, w dniu 09.04.2019 r. w godz. 8.30 – 11.00 nastąpi przerwa dostawy wody dla mieszkańców m.: Kolonia Góra Puławska i Sadłowice.

Przepraszamy za utrudnienia.