Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin

Wójt Gminy Puławy wyróżniony przez kombatantów

W czwartek, 25 maja 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Puławach odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze puławskiego koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Odbywające się raz na cztery lata spotkanie służy podsumowaniu działalności organów Związku i wyborom władz na kolejną kadencję.

Na początku zebrania nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń związkowych. Wśród wyróżnionych znaleźli się Pan Jan Rybak, Pan Marian Mulawa oraz Wójt Gminy Puławy Pan Krzysztof Brzeziński, który został doceniony za swoją działalność na rzecz pielęgnowania lokalnej tradycji historycznej, dbałości o miejsca pamięci, w tym w szczególności za rewitalizację Cmentarza Wojennego w Sosnowie. Odznaczenia wręczyli wspólnie Pan Henryk Czerkas – Prezes Lubelskiego Zarządu Wojewódzkiego ZKRPiBWP oraz Pan Stanisław Maciąga – Prezes koła związkowego w Puławach.

LGD "Zielony Pierścień" zaprasza na szkolenie pt. "Jak otrzymać dotację na założenie własnej firmy?"

Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień" zaprasza na szkolenie poświęcone możliwości pozyskania wsparcia na utworzenie własnej firmy. Szkolenie odbędzie się w dniu 6 czerwca 2017 r. w Biurze LGD w Kośminie.

Szkolenie adresowane jest do mieszkańców (osób fizycznych) z obszaru następujących gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy (gmina wiejska), Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn, którzy:

- są osobami pełnoletnimi,

- chcą ubiegać się o wsparcie finansowe na założenie własnej działalności gospodarczej (start-up) z inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,

- i nie wykonują działalności gospodarczej, do której stosuje się przepisy ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.

Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy i kompetencji mieszkańców wyżej wymienionych gmin w zakresie m.in. samodzielnego przygotowania biznesplanu dla planowanej działalności gospodarczej i wniosku o przyznanie pomocy finansowej w ramach inicjatywy LEADER.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie (81 50 16 140) lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. najpóźniej do dnia 2 czerwca 2017 r. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestnika, telefon kontaktowy i adres e-mail. Dla osób, które zgłoszą się w podanym wyżej czasie, zostaną przygotowane materiały szkoleniowych w wersji papierowej.

Siła Regionów - Festiwal Szwajcarski w Puławach

W sobotę, 20 maja 2017 r. na terenie Parku Czartoryskich w Puławach odbył się Festiwal Szwajcarski – Siła Regionów, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Puławach.

Na uczestników festiwalu czekało wiele atrakcji, w tym m.in. obozowisko historyczne, pokazy musztry, tańca dawnego, scenki historyczne, warsztaty ginących zawodów, degustacje produktów lokalnych, zabawy animacyjne i konkursy dla dzieci, koncerty i wiele innych. Na kilkunastu stoiskach beneficjenci projektu „Euroszansa dla Lubelszczyzny” prezentowali własne efekty wdrażania programu. Muzyczną niespodzianką wieczoru był występ zespołu Banda i Wanda.

Okres realizacji projektu „Euroszansa dla Lubelszczyzny” został owocnie wykorzystany przez samorząd Gminy Puławy. Udało się pozyskać dofinansowanie na realizację następujących projektów:

Utworzenie systemu tablic informacji turystycznej wraz z wydaniem przewodnika turystycznego o Gminie Puławy – ogólna wartość projektu: 63 656,93 PLN, w tym dofinansowanie ze strony szwajcarskiej: 54 108,39 PLN.

Budowa wiat turystycznych z elementami małej architektury na terenie Gminy Puławy – ogólna wartość projektu: 116 040,24 PLN, w tym dofinansowanie ze strony szwajcarskiej: 98 634,15 PLN.

Izba Produktu Lokalnego i Punkt Informacji Turystycznej – ogólna wartość projektu: 93 599,35 PLN, w tym dofinansowanie ze strony szwajcarskiej: 79 559,45 PLN.

Gmina Puławy uczestniczyła również w partnerskich projektach, w tym:

Młodzieżowy Turniej Piłkarski „Małe Euro 2012” – ogólna wartość projektu: 129 946, 00 PLN, w tym dofinansowanie ze strony szwajcarskiej: 110 454,10 PLN.

Tworzenie i promocja sieci parków nordic walking w gminach: Nałęczów, Końskowola, Puławy, Janowiec oraz Kazimierz Dolny – ogólna wartość projektu: 130 478,00 PLN, w tym dofinansowanie ze strony szwajcarskiej: 117 430,20 PLN.

Utworzenie szlaków konnych w obrębie trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny- Nałęczów – Puławy – ogólna wartość projektu: 169 570,00 PLN, w tym dofinansowanie ze strony szwajcarskiej: 152 613,00 PLN.

„Turystyczny Szlak Ornitologiczny” obejmujący Dolinę Wieprza- (Gminy: Baranów, Puławy, Żyrzyn), Dolinę Wisły (Gmina Puławy) oraz jezioro Duży Ług (Gmina Markuszów) – ogólna wartość projektu: 184 050,00 PLN w tym dofinansowanie ze strony szwajcarskiej: 165 100,34 PLN.

Wydanie przewodnika i mapy promujących turystykę rowerową na terenie subregionu Trójkąta Turystycznego Kazimierz Dolny - Nałęczów – Puławy – ogólna wartość projektu: 96 000,00 PLN, w tym dofinansowanie ze strony szwajcarskiej: 79 470,00 PLN.

logo licznik

Do 7. Święta Truskawki w Gminie Puławy pozostało:
Dni
Godzin/y
Minut/y

Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, zapisz się do newslettera.

500 plus logo MRPiPS

za zyciem