Pomnik na mogile zbiorowej żołnierzy 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa będzie odnowiony

Ruszyły prace mające na celu odnowienie pomnika na mogile zbiorowej żołnierzy 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa położonej w Górze Puławskiej, którzy polegli w wojnie obronnej w 1939 roku. Mogiła żołnierzy jest zlokalizowana na cmentarzu parafialnym w Górze Puławskiej.

Zakres przewidzianych do wykonania robót obejmuje całkowity demontaż istniejącego pomnika, wykonanie nowych fundamentów, nowego pomnika, krzyża oraz tablicy z inskrypcją z płyt granitowych oraz ułożenie opaski z płytek wraz z obrzeżami wokół nowego pomnika.

Remont mogiły realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Kulturowego w ramach programu Groby i cmentarze wojenne w kraju oraz ze środków pochodzących z budżetu Gminy Puławy.

dofinansowanoMKiDN

Zaproszenie na XIV Konkurs - Wystawę Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu

Zapraszamy na XIV Konkurs - Wystawę Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu, który odbędzie się na świetlicy wiejskiej w Gołębiu.

Impreza potrwa cały nadchodzący weekend. Pierwszy dzień Konkursu rozpocznie się w sobotę 7 grudnia o godz. 10.00 od przyjmowania modeli na Konkurs, które potem oceni jury. Od godz. 17.00 do godz. 20.00 będzie można zwiedzać także wystawę. W niedzielę 8 grudnia od godz. 10.30 planowane jest ponowne zwiedzanie wystawy. O godz. 13.30 nastąpi ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród. Serdecznie zapraszamy.

Ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia m.in. dla powiatu puławskiego, w którym prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Ostrzeżenie obowiązuje w środę 4 grudnia od godz. 6.00 do godz. 13.00. Zachowajmy ostrożność na drogach i chodnikach.

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe „Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

W imieniu Banku Gospodarstwa Krajowego informujemy, że we wtorek, 17 grudnia br. o godz. 13:30 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbędzie się spotkanie informacyjno-szkoleniowe „Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej”.

Spotkanie będzie składało się z dwóch części:

Część I – merytoryczna

Poświęcona jest mikropożyczce unijnej, dzięki której można sfinansować koszty związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej i utworzeniem nowego miejsca pracy. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się na co można wziąć pożyczkę i co na tym zyskają.

Część II – networkingowa

Druga część spotkania ma charakter warsztatowy, podczas którego ekspert BGK opowie jakie wnioski i dokumenty są potrzebne, jak należy je poprawnie przygotować i do kogo należy się zwrócić.

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a w zamian uczestnicy otrzymują praktyczną wiedzę na temat sfinansowania własnej działalności gospodarczej, dzięki unijnej pożyczce – na warunkach znacznie korzystniejszych niż rynkowe. Z kolei dzięki pomocy eksperta BGK, z łatwością zapoznają się z całą potrzebną dokumentacją.

Kiermasz świątczny w Hali Targowej "Piaskowa"

"Nieruchomości Puławskie" Sp. z o.o. zaprasza do zakupów podczas kiermaszu świątecznego, który odbędzie się w Hali Targowej "Piaskowa" w Puławach. Kiermasz rozpocznie się w piętek 20 grudnia a zakończy w niedzielę 22 grudnia. Szczegóły na plakacie.

Konsultacje w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2020.

Wójt Gminy Puławy zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 688, 1570) do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady Gminy Puławy w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2020.

Celem trwających od 2 grudnia do 16 grudnia 2019 r. konsultacji jest uzyskanie uwag, wniosków i propozycji od organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 688, 1590) będących materiałem pomocniczym w tworzeniu ww. projektu. Uwagi powinny być zgłaszane przez organizacje, które w swojej działalności statutowej zajmują przeciwdziałaniem uzależnieniom i patologiom społecznym, jak również profilaktyką uzależnień na terenie Gminy Puławy.

Pociągi wracają na tory

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Centralny Zespół Projektu Unijnego IRR1/3 powiadamia, że od dnia 05.12.2019 r. zostanie wznowiony ruch kolejowy w zakresie jazd zapoznawczych, natomiast od dnia 14.12.2019 r. w zakresie regularnego ruchu pociągów po jednym torze na odcinku Dęblin - Lublin.

Pociągi będą przemieszczały się w obu kierunkach po torze nr 2 na odcinku Dęblin - Lublin.

Uwaga na oszutów! Liczne próby wyłudzenia pieniędzy w Gminie Puławy!

Ostrzegamy przed oszustami - do Komendy Powiatowej Policji w Puławach wpływają kolejne zgłoszenia! Dzisiaj oszuści próbują działać w gminie Puławy. Przestrzegamy i apelujemy - nie wierzmy w historie opowiadane nam przez telefon, a informacje przekazane przez osoby dzwoniące sprawdzajmy i weryfikujmy u prawdziwych członków rodziny. Oszuści dzwonią i przekazują informację o wypadku, który spowodował ktoś z rodziny i jedyną szansą na "wykupienie się" od aresztu jest przekazanie dużej sumy gotówki. To nieprawda!