Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin

banner e mocni final

Nowe miejsce zabaw i rekreacji w Gołębiu

W Gołębiu, pomiędzy budynkami ośrodka zdrowia i domu kultury powstało nowoczesne i bezpieczne miejsce do ćwiczeń i zabawy. We wrześniu zakończyła się realizacja inwestycji, obejmującej zaprojektowanie i wykonanie placu rekreacyjnego dla dorosłych i dzieci w ramach Funduszu Sołeckiego na 2017 rok.

Na placu zamontowano różnorodne urządzenia m.in. biegacz, wahadło, stepper, wioślarz, pajacyk, twister, motyl, orbitrek, bujak i huśtawka. Wyposażenie dodatkowe stanowi altana, ławostół, ławka, kosz na śmieci i tablica informacyjna z regulaminem. Nawierzchnia placu została utwardzona kostką brukową.

Wykonawcą robót była firma „MAGIC GARDEN” Sp. z o.o. z Pakości a wartość prac wyniosła 53 255,41 zł.

Uroczyste otwarcie nowo rozbudowanego budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Górze Puławskiej - relacja w Panoramie Lubelskiej

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości otwarcia nowo rozbudowanego budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Górze Puławskiej, która ukazała się w głównym wydaniu „Panoramy Lubelskiej” w dniu 18 września 2017 r.

Program można obejrzeć na stronie internetowej TVP3 Lublin (początek 17:15): http://lublin.tvp.pl/34039358/18-wrzesnia-2017-g-1830

ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Odpady wielkogabarytowe należy wystawić przed posesję w dniu odbioru do godz. 7:00

Termin Miejscowość
20.09.2017 r. Polesie, Piskorów, Leokadiów, Smogorzów, Anielin, Zarzecze, Kochanów, Sosnów, Janów, Pachnowola, Dobrosławów, Sadłowice, Tomaszów,
Kolonia Góra Puławska, Bronowice, Kowala, Łęka, Opatkowice, Kajetanów
21.09.2017 r.

Borowa, Skoki, Matygi, Borowina, Niebrzegów, Nieciecz, Wólka Gołębska

Góra Puławska, Klikawa, Jaroszyn, Gołąb

ODPADY WIELKOGABARYTOWE to odpady o dużych lub nietypowych rozmiarach, takie jak: meble (szafy, stoły, krzesła, sofy, komody), dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą: materiały i części budowlane, takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe, spłuczki, grzejniki, płytki, rolety i inne, jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe i ogrodowe.

Uroczyste otwarcie nowo rozbudowanego budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Górze Puławskiej - fotorelacja cz. 2

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej relacji fotograficznej z uroczystości otwarcia nowo rozbudowanego budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Górze Puławskiej, która odbyła się 18 września 2017 r.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z licznymi listami gratulacyjnymi, które z tej okazji wpłynęły od: Pani Mirosławy Kęczkowskiej - Dyrektora Publicznego Przedszkola w Górze Puławskiej, Pani Zofii Małek - Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Puławach zs. w Górze Puławskiej, Pani Danuty Ogłozy - Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu w Kęble, Pana Sławomira Plisa – Dyrektora Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Pana Adama Sosnowskiego – Prezesa Zarządu Okręgu Lubelskiego ZNP, Pana Sławomira Broniarza – Prezesa Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego, Pana Krzysztofa Babisza – Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie, Pana Romana Radzikowskiego – Wójta Gminy Łaziska, Pani Hanny Czerskiej-Gąsiewskiej - Przewodniczącej Rady Powiatu Ryckiego i Pana Stanisława Jagiełło – Starosty Ryckiego, Pana Witolda Popiołka – Starosty Puławskiego, Pani Agaty Borowiec – Posłanki na Sejm RP, Pani Genowefy Tokarskiej – Posłanki na Sejm RP, Pana Krzysztofa Michałkiewicza – Posła na Sejm RP, Włodzimierza Karpińskiego - Posła na Sejm RP, Pana Krzysztofa Szulowskiego - Posła na Sejm RP, Pana Sławomira Zawiślaka – Posła na Sejm RP, Pani Marzenny Drab – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Listy gratulacyjne można znaleźć na stronie internetowej Gminy w zakładce: http://www.gminapulawy.pl/urzad-gminy/nagrody-wyroznienia-podziekowania.html

Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, zapisz się do newslettera.

500 plus logo MRPiPS
ZASILKI2