Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

"Muzyka pod choinkę" - wyjątkowy koncert w Gołębiu

"Muzyka pod choinkę" - wyjątkowy koncert w Gołębiu
Fot. Kamil Lewandowski

Owacją na stojąco zakończył się wyjątkowy koncert pt. „Muzyka pod choinkę”, który odbył się 17 grudnia 2016 r. w Kościele parafialnym pw. św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu. Swój świąteczny repertuar zaprezentował światowej sławy zespół Scholares Minores pro Musica Antiqua.

Występ dostarczył zgromadzonej publiczności wielu niezapomnianych wrażeń muzycznych, ale także doznań estetycznych. Zespół zaprezentował się bowiem w pięknych, wielobarwnych strojach wzorowanych na epoce renesansu. Koncert był także niepowtarzalną okazją do obcowania  z dźwiękami pradawnych instrumentów.

W pierwszej części koncertu, zespół zaprezentował kilka klasycznych utworów, które wprowadziły słuchaczy w specyfikę muzyki dawnej. Następie, mury gołębskiej świątyni wypełniły znane wszystkim kolędy, jak „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu” czy „Wśród Nocnej Ciszy”. Występ zakończyło wspólne odśpiewanie „Bóg się rodzi!”

Zespół Scholares Minores pro Musica Antiqua został założony przez małżeństwo muzykologów – Państwa Danutę i Witolda Danielewiczów, którzy prowadzą go do dnia dzisiejszego. W ubiegłym roku, grupa świętowała 40. lecie działalności artystycznej. Na przestrzeni czterech dekad istnienia, zespół odbył 121 podróży zagranicznych, podczas których występował na największych scenach i estradach świata.

Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie przez Urząd Gminy Puławy i Parafię pw. św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu.

Zachęcamy do obejrzenia fragmentów koncertu na gminnym profilu YouTube:

- Cicha Noc - https://www.youtube.com/watch?v=sTrkDBNExTY

- Lulajże Jezuniu - https://www.youtube.com/watch?v=RVaTXSne0l4

- Przyieżeli do Betlejem - https://www.youtube.com/watch?v=RnvmatEAmKg

 

Media

Czytany 1135 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start