Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Podsumowanie mijającego roku w Gminie Puławy i plany na 2017 r.

Podsumowanie mijającego roku w Gminie Puławy i plany na 2017 r.

W piątek, 15 grudnia 2016 r. Rada Gminy Puławy przyjęła budżet na 2017 r. Dokument zakłada m.in. utrzymywanie dotychczasowego tempa i nakładów na inwestycje w gminie. W bieżącym roku na ten cel wydatkowano ponad 14 mln zł, a w przyszłym kwota ta sięgnie niespełna 16 mln zł.

Dobiegający końca rok dla samorządu gminnego był bardzo pracowity pod względem działań inwestycyjnych. Nowe nawierzchnie asfaltowe w Kajetanowie, Skokach, Smogorzowie i Łęce o łącznej długości ponad 2,2 km, nowe linie oświetleniowe w Matygach i w Niebrzegowie obejmujące w sumie 32 nowe słupy z lampami, zjazd przed budynkiem OSP w Gołębiu – to tylko część zrealizowanych przedsięwzięć.

Kolejne inwestycje powstały przy współpracy Gminy Puławy z Powiatem Puławskim – remont skrzyżowania w Kajetanowie, przebudowa drogi powiatowej w Niebrzegowie i budowa chodnika przy ul. Puławskiej w Gołębiu. Na wykonanie tych zadań gmina przekazała dotacje, których ogólna wartość wyniosła blisko 200 tys. zł.

Wśród strategicznych inwestycji roku 2016 należy wymienić rozbudowę i przebudowę budynku szkolnego w Górze Puławskiej, która została odebrana od wykonawcy 16 grudnia. Wartość umowy na jej realizację przekroczyła 9,2 mln zł. W Gołębiu zakończono prace związane z generalną modernizacją stacji uzdatniania wody, która dostarcza wodę pitną do mieszkańców prawobrzeżnej części gminy. Wartość tej inwestycji to blisko 1,5 mln zł. Trwają rozpoczęte wiosną prace przy rozbudowie budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gołębiu. Zakończenie budowy zaplanowane jest na listopad 2017 r. a jej wartość wyniesie niespełna 7 mln zł.

W przyszłorocznym budżecie znalazły się środki na budowę nowych i utrzymanie istniejących dróg (ok. 2,2 mln zł), w tym przebudowę, wspólnie z Powiatem Puławskim, ponad 4-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Bronowice – Kajetanów – Pachnowola. W przypadku otrzymania dofinansowania z PROW 2014-2020, zostanie przeprowadzony remont świetlicy wiejskiej w Skokach, którego zakładana wartość to 240 tys. zł. W budżecie zaplanowano także środki w wysokości 330 tys. zł na dofinansowanie zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Górze Puławskiej.

Wspomniana wyżej rozbudowa budynku szkolnego w Gołębiu nie będzie jedyną z inwestycji w gminną infrastrukturę oświatową. W budżecie na 2017 r. zabezpieczono środki na modernizację budynku Przedszkola w Górze Puławskiej i sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Borowej.

W przypadku pozytywnej decyzji o przyznaniu dofinansowania z RPO WL, w przyszłym roku rozpocznie się realizacja projektu w zakresie odnawialnych źródeł energii, obejmującego montaż instalacji solarnych na terenie gminy.

Czytany 1195 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start