Gminę Puławy wspiera GAZ-SYSTEM

30 000 złotych w formie darowizny otrzymała Gmina Puławy od Spółki GAZ-SYSTEM. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup komputerów do nauki zdalnej dla najbardziej potrzebujących uczniów. Łącznie GAZ-SYSTEM na zakup sprzętu komputerowego dla szkół w wybranych gminach przeznaczył 750 000 zł.

Epidemia koronawirusa spowodowała szereg trudności i barier w nauczaniu dzieci i młodzieży. Zdalny system nauki wymaga posiadania sprzętu komputerowego i dostępu do Internetu przez każdego ucznia w domu, na co wiele rodzin nie może sobie pozwolić. Dlatego GAZ-SYSTEM uruchomił w maju program, dzięki któremu szkoły w 25 gminach w Polsce będą mogły zakupić sprzęt IT niezbędny do nauki zdalnej.

W tym trudnym czasie pandemii każda pomoc dla nauczycieli oraz uczniów może okazać się nieoceniona – mówi Tomasz Stępień, Prezes Zarządu GAZ-SYSTEM. Dlatego GAZ-SYSTEM postanowił włączyć się w walkę ze skutkami społecznymi wirusa COVID-19 i wesprzeć finansowo szkoły, które dzięki programowi „GAZ SYSTEM dla edukacji” będą mogły kupić najbardziej potrzebującym uczniom komputery do nauki zdalnej – dodaje.

Program „GAZ-SYSTEM dla edukacji” jest realizowany na terenie 9 województw, w których Spółka posiada sieci przesyłowe lub realizuje inwestycje infrastrukturalne. Jednym z kryteriów wyboru beneficjentów był niski poziom dochodu na mieszkańca wg danych GUS. Program „GAZ-SYSTEM dla edukacji” został objęty honorowym patronatem Ministrów Edukacji Narodowej, Klimatu, Cyfryzacji, a także Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Gaz-SYSTEM wspiera edukację

GAZ-SYSTEM wspiera placówki szkolne w wielu obszarach. W ciągu ostatnich 3 lat spółka przeprowadziła ponad 200 warsztatów edukacyjnych, podczas których prezentowane były w formie eksperymentów naukowych właściwości gazu ziemnego oraz korzyści stosowania tego surowca w produkcji energii i ciepła. Do tej pory w warsztatach udział wzięło prawie 5 tys. uczniów. Każdego roku spółka kieruje też wsparcie do najmłodszych przekazując im wyprawki szkolne na rozpoczęcie roku. W minionych 3 latach GAZ-SYSTEM obdarował ponad 8 tys. pierwszoklasistów oraz najbardziej potrzebujących uczniów plecakami z wyposażeniem.