Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Podsumowanie projektu "Gmina Puławy bez przemocy"

Podsumowanie projektu "Gmina Puławy bez przemocy"
Fot. Dorota Opolska-Maksym, Koło fotograficzne przy Publicznym Gimnazjum w Górze Puławskiej

Od września do listopada br. Gmina Puławy realizowała projekt pod nazwą „Gmina Puławy bez przemocy”. Działanie to służyło profilaktyce i zapobieganiu przemocy wśród młodzieży i było wspierane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.

Realizacja projektu polegała na przeprowadzeniu w szkołach gimnazjalnych naszej gminy cyklu warsztatów, pogadanek, prelekcji dotyczących przemocy rówieśniczej i sposobu rozwiązywania konfliktów. Ważnym działaniem w każdej szkole były „Pikniki profilaktyczne”, podczas których odbywały się spektakle profilaktyczne połączone z dramą. Tematyka przedstawianych scenek dotyczyła codziennych relacji i życia w szkole oraz zgłaszanych przez uczniów problemów dotyczących doświadczania przemocy. Uczniowie pod czujnym okiem profesjonalnych aktorów przedstawili krótkie formy teatralne.

W dalszej części pikników odbyły się zajęcia integracyjno – sportowe, w przerwie dzieci posiliły się przygotowanym posiłkiem. Każdy uczestnik zajęć otrzymał pakiet edukacyjno informacyjny, w skład którego wchodziły m.in. przybory szkolne oraz kamizelki odblaskowe, które pomogą dzieciom bezpiecznie wrócić po zmroku do domu. W ramach projektu przeprowadzono konkurs plastyczny pod tytułem „Gmina Puławy bez przemocy”. Konkurs miał pomóc rozwinąć umiejętności plastyczne wśród młodzieży i propagować zdrowy styl życia bez przemocy. Nagrodzone prace znalazły się na plakatach, które mieszkańcy Gminy mogą oglądać w instytucjach użyteczności publicznej gminy i powiatu. Nazwiska laureatów zamieszczone są na stronie internetowej Gminy Puławy. Projekt objął swoim zasięgiem ok. 300 uczniów szkół gimnazjalnych oraz nauczycieli.

Przy tej okazji pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dyrekcjom szkół, nauczycielom, pedagogom i psychologom szkolnym współpracującym przy realizacji projektu.

 

j

Czytany 2451 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start