Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Cuda nadwiślańskiej przyrody w obiektywie Grzegorza Sierockiego

Cuda nadwiślańskiej przyrody w obiektywie Grzegorza Sierockiego
fot. Grzegorz Sierocki

Nazywam się Grzegorz Sierocki, mam 38 lat i od samego urodzenia mieszkam w Puławach. To właśnie fakt, że jestem mieszkańcem tego miasta wpłynął na moje zainteresowanie przyrodą. Gmina Puławy i okolice to teren szalenie bogaty przyrodniczo. Tocząca dostojnie swe wody Wisła, meandrujący Wieprz, starorzecza, jeziorka, a obok pola, łąki i lasy – to wszystko sprawia, że fauna i flora rozwija się tu bujnie. Szczególnym elementem środowiska są ptaki – latają, śpiewają, są barwne i różne pod względem wielkości. Ptaki są widoczne – choć nie zawsze z bliska i nie wszystkie. Skrzydlaci bracia mają w sobie pewien magnetyzm, który przyciąga. Warto te stworzenia podglądać i uwieczniać na zdjęciach. Dla mnie przebywanie w terenie, zdobywanie kolejnych trofeów „bezkrwawych łowów”, odkrywanie nowych miejsc to doskonałe hobby. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to doskonały relaks, a oczekiwanie na skrzydlatych modeli to z kolei wspaniała nauka cierpliwość i pokory.

Zachęcam gorąco do odnajdywania i obserwowania ptaków – gwarantuję, że są to niesamowite przeżycia, ale jednocześnie ostrzegam – hobby to jest silnie uzależniające…

Czytany 3775 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start