Danuta Woszczek

Jest mieszkanką Gołębia w Gminie Puławy. Od wielu lat uprawia bieganie i odnosi w tej dziedzinie znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Szczególnym upodobaniem darzy biegi górskie i przełajowe. W swoim dorobku posiada wiele złotych, srebrnych i brązowych medali Mistrzostw Polski. Reprezentowała nasz kraj podczas zawodów międzynarodowych w Japonii i we Włoszech. Ukoronowanie jej dotychczasowej kariery sportowej nastąpiło 6 listopada 2016 r. podczas zawodów lekkoatletycznych World Masters Athletics Championships w australijskim Perth, gdzie sięgnęła po Mistrzostwo Świata w biegu na 2000 m z przeszkodami. W tym samym turnieju zdobyła także wysokie, 4. Miejsce w biegu na dystansie 800 metrów. Na co dzień pełni służbę w puławskiej, powiatowej komendzie Policji. Gdy ta policjantka rusza w pościg, przestępcy nie mają żadnych szans.

• Rok: 2016