Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Edward Szykuła

Edward Szykuła

Pochodzi z małej wsi na Zamojszczyźnie, a od przeszło 70 lat jest mieszkańcem Góry Puławskiej. Po wybuchu II Wojny Światowej podzielił los ponad 110 000 osób, które w wyniku niemieckiego programu o kryptonimie „Akcja Zamość” zostały objęte przymusowymi wysiedleniami. Oderwany od rodziny najpierw przebywał w obozie koncentracyjnym w Zamościu, skąd trafił na przymusowe roboty do Niemiec. Do Polski powrócił po zakończeniu wojny. Zaangażował się w działalność Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. W latach 2002-2012 pełnił funkcję Prezesa koła, które zrzeszało wówczas ok. 130 członków. Jego działalność skupiała się przede wszystkim na otaczaniu opieką członków Związku i pozostałych po nich członków rodzin. Podejmował liczne działania na rzecz popularyzowania i utrwalania w pamięci społecznej dziejów niepodległościowych. Angażował się w proces wychowania młodzieży w duchu patriotyzmu i obywatelskiego oddania Ojczyźnie.

Dodatkowe informacje

  • Rok: 2016
Czytany 510 razy