Jadwiga i Andrzej Sajnaga

Historia ich rodziny prowadzi do Bronowic w Gminie Puławy. Są założycielami i właścicielami rodzinnej firmy, która przez ponad 30 lat swojego istnienia przeszła drogę od niewielkiego warsztatu mechaniczno-odlewniczego do ogromnego, nowoczesnego przedsiębiorstwa, zatrudniającego ponad 500 pracowników. Firma działa w oparciu o zasady chrześcijańskie, a jej sukcesy gospodarcze zostały uhonorowane wieloma prestiżowymi nagrodami. Nasi laureaci są wielkimi mecenasami młodych talentów. Od kliku lat razem z Fundacją im. Bogny Sokorskiej organizują Salon Młodych Talentów, którego celem jest promowanie uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży. W koncertach uczestniczą także młodzi artyści z Gminy Puławy, m.in. Natalia Kosmowska, Julia Filipek, a ostatnio młody akordeonista z Klikawy – Bartłomiej Lipski.
Laureaci wspierają lokalne inicjatywy i wydarzenia, otaczają opieką potrzebujących mieszkańców Gminy Puławy. Udzielili wsparcia finansowego na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Bronowicach. Od lat angażują się także w organizację dorocznego Święta Truskawki.

• Rok: 2016