Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Tomasz Kozak

Tomasz Kozak

Pan Tomasz Kozak, jako mieszkaniec Gołębia, od wielu lat aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności, podejmując szereg cennych inicjatyw społecznych. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Gołębia i nie boi się nowych wyzwań. Zawsze pojawia się tam, gdzie potrzebna jest bezinteresowna pomoc oraz wsparcie organizatorskie. Bardzo zaangażowany w integrację wspólnoty nie tylko lokalnej, ale również społeczności gminnej oraz powiatowej. Swoją postawą pokazuje, że niemożliwe staje się możliwe, wykorzystując przy tym potencjał, który drzemie w miejscowych ludziach. Na bezinteresowną pomoc Tomasza Kozaka można stale liczyć, np. podczas akcji sprzątania miejscowości, renowacji pomników, naprawy zniszczonego sprzętu w Izbie Produktu Lokalnego, czy też w organizacji dożynek albo innych uroczystości. Co roku służy prywatnym transportem, przewożąc elementy dekoracji sołeckich stoisk z różnych okazji. np.: Święta Truskawki, dożynek lub innych miejscowych imprez kulturalnych. W 2016 roku bardzo aktywnie włączył się w przygotowanie jesiennego rajdu Nordic Walking.

Wielokrotnie organizuje kuligi i pikniki w Bonowie dla Towarzystwa Przyjaciół Gołębia i innych chętnych osób. Pan Tomasz stale opiekuje się miejscem byłej Wsi Bonów. gdzie usytuowana jest wiata, w której turyści mają możliwość odpoczynku i relaksu przy ognisku. Systematycznie dba o porządek na tym terenie. To magiczne miejsce przyciąga zarówno rodziny przesiedlonych Bonowiaków jak i osoby z całej Polski. Zorganizowano tam ogólnopolski zlot młodzieży oraz wędrówki sympatyków Nordic Walking. Pan Kozak bardzo chętnie oprowadza i opowiada o historii Bonowa. Wszyscy nazywają go kustoszem tego terenu.

Na uwagę zasługuje pasja zbieractwa Pana Tomasza, który latami gromadził materiały o dawnym Bonowie. Dokumenty te posłużyły do wydania publikacji „A tam szumi tylko las ... Dzieje przesiedlonej wsi Bonów”. Hobby Pana Kozaka - zbieranie pamiątek o wysiedlonej wsi - sprzyja integracji młodszego i starszego pokolenia. Młode osoby, dzięki faktom historycznym udokumentowanych przez żyjących potomków Bonowa, mają możliwość poznania przeszłości Gołębia i jego okolic.

Ponadto Pan Tomasz jest kolekcjonerem i miłośnikiem starych lampowych odbiorników radiowych. Założył „mini muzeum”, w którym zgromadził dotychczas około 200 odbiorników. Ciekawe i oryginalne stare radia zdobywa od znajomych lub pozyskuje na różnych giełdach staroci. Odnawia je i przywraca im życie, dając im na nowo „własny głos”. Dzięki rękom Pana Tomasza przechodzą zewnętrzną oraz wewnętrzną renowację z zachowaniem wszystkich detali i oryginalnych części, przez co odzyskują swój pierwotny blask i wygląd.

Dodatkowe informacje

  • Rok: 2017
Czytany 189 razy
Więcej w tej kategorii: « Małgorzata Daniłko